sobota 22. července 2023

HISTORICKÉ OKÉNKO-SDH Žádlovice slaví 90. výročí založení sboru

HISTORICKÉ OKÉNKO

SDH Žádlovice slaví 90. výročí založení sboru.

Dne 30. 9. 1930 proběhla ustavující schůze, na níž byl oficiálně založen Sbor Dobrovolných Hasičů v Žádlovicích. Od té doby uplynulo již 90 let. Z původních plánů na větší oslavy sešlo již začátkem roku a dlouho nebylo jasné, zda se vůbec uskuteční pohárová soutěž v požárním sportu. Tu jsme nakonec uspořádali první srpnovou sobotu. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev. V kategorii Muži skončili na 1. místě muži SDH Pavlov-výběr, na 2. místě muži SDH Líšnice, na 3. místě domácí SDH Žádlovice a na 4. místě muži SDH Přáslavice. V kategorii Ženy skončili na 1. místě ženy SDH Přáslavice, na 2. místě ženy SDH Líšnice. V kategorii Veteráni skončili na 1. místě veteráni SDH Pavlov-výběr, na 2. místě veteráni SDH Moravičany. V kategorii MIX skončili na 1. místě SDH Přáslavice. Druhé kolo se již tradičně běželo o putovní pohár předsedy osadního výboru. Pohár si odvezli muži z SDH Pavlova-výběru, ženy z SDH Líšnice a veteráni z SDH Pavlova-výběru. Po celou dobu akce si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu fotografií z historie i současnosti našeho sboru. Do budoucna si jen můžeme přát, aby nás sbor vydržel činným co nejdéle.

(Zdroj: Foto a článek poskytl Zdeněk Fischer)